Aktualności

„W imię pamięci” międzypokoleniowa majówka o charterze patriotycznym

20 maja Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie”, realizowało zadanie publiczne, którego beneficjentami byli uczestnicy spotkań Kręgu Arasmusa, Klubu Stołówka oraz harcerki lokalnego zastępu. Zadanie polegało na zorganizowaniu autokarowej wycieczki patriotyczno – krajoznawczej do okolicznych miejsc pamięci i męczeństwa związanych z II Wojną Światową. Trasa wiodła przez: Leszno, Kaliska, Żukowo, Szymbark, Hopowo. Wycieczkę poprowadzili społecznie: Pan Stanisław Miłosz, Pan Franciszek Hirsz, zaś w Żukowie Pani Magdalena Maliszewska, autorka książki „Nieznana historia Żukowa na podstawie wspomnień mieszkańców”. DZIĘKUJEMY!


Zasadniczym celem tego zadania, była pielęgnacja wartości patriotycznych, integracja międzypokoleniowa i społeczna, wzbudzenie lokalnego patriotyzmu, szacunku dla tradycji wśród młodego pokolenia, pogłębienie wiedzy historycznej o ludziach i miejscu w którym żyją.

 

Zadanie publiczne „W imię pamięci” zrealizowano dzięki dotacji Gminy Kartuzy 

Czytaj więcej

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Qui ut Deus”

Już po raz drugi Stowarzyszenie „KIEŁPIE” organizuje Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Qui ut Deus”, który odbędzie się 18 czerwca br. w Kiełpinie, jako impreza towarzysząca Festynowi Parafialnemu.
Zapraszamy do uczestnictwa chętne zespoły, które wykonują muzykę chrześcijańską. Czekają cenne muzyczne nagrody.


Regulamin i karta zgłoszenia na stronie parafii (kliknij tutaj)

 

 

„Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy” 

Czytaj więcej

1% DLA KIEŁPINA - KRS 0000279676

 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, możesz przekazać nam swój 1% podatku.

 

W 2016r zebraliśmy kwotę 847,10 zł, za którą zakupiliśmy bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni, które przekazaliśmy uczestnikom spotkań Kręgu Arasmusa.

Czytaj więcej

„Rower Pomaga”

Miło nam poinformować, że promowana przez „KIEŁPIE” letnia akcja: „Rower Pomaga”, którą organizowały Gmina Kartuzy wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA, zakończyła się sukcesem. Udało się, bowiem „wykręcić” wymagane kilometry i wygraliśmy rower dla naszej świetlicy!
9 grudnia burmistrz, Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński oficjalnie przekazał jednoślad i gadżety odblaskowe, firmowane przez Gminę Kartuzy, naszemu stowarzyszeniu. Z roweru będą mogły korzystać dzieci uczestniczące w zajęciach Klubu „Stołówka”, organizowanych przez Stowarzyszenie „KIEŁPIE” oraz parafię pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

  

                                                                                                                               foto: Bartosz Cirocki

Ta sztuka nie udałaby się bez zaangażowania i wsparcia wielu ludzi, dlatego Zarząd pragnie gorąco podziękować:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Kartuzy - Mieczysławowi Gołuńskiemu
Pracownikom wydziału gospodarki odpadami i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach.
Partnerom:
Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie
Sołectwu Kiełpino
Internetowemu serwisowi sportowemu Sportnakaszubach.pl
Akademii Biegowej Amatora Kiełpino oraz wszystkim zapalonym rowerzystom, którzy kręcili kilometry dla zdrowia, ale i w tym przypadku dla Kiełpina.

Podobno jeździli dla nas nawet w Holandii ;-)

Dlatego BARDZO WAM DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Czytaj więcej

ZESPÓŁ JASS & ONE

JASS & ONE to grupa muzyków pochodzących z Kaszub, którzy przez wiele lat muzykowali ze sobą w różnych muzycznych projektach, ale w takim składzie nigdy wcześniej. Ich pierwszy projekt to kompozycje Sławomira Matuszaka do wierszy Ks. J. Twardowskiego. Oprócz Sławka w skład zespołu wchodzą; Artur Wolski - gitara solowa, Jarosław Bielawski - perkusja Romek Kryszewski - bas oraz trzy wokalistki Marcelina Zapotoczna, Monika Dejk-Ćwikła i Paulina Małek. 

Zespół nagrał swój repertuar i teraz bierze udział w akcji Polak Potrafi, która polega na społecznym finansowaniu ciekawych inicjatyw. Taką inicjatywą jest wydanie debiutanckiej płyty zespołu JASS & ONE. Chcieliśmy zachęcić do wzięcia udziału w tej akcji i wsparcia tego projektu. 

 

Kliknij zdjęcie i zobacz szczegóły projektu Polak Potrafi !!!

Czytaj więcej

TABLICA TURYSTYCZNA


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie”,
w partnerstwie z Sołectwem Kiełpino, w okresie od 21 czerwca do 10 października 2016 roku, realizowało zadanie publiczne z zakresu turystyka i krajoznawstwo, zlecone przez Gminę Kartuzy pt. „Tablica turystyczna”. Polegało ono na zaprojektowaniu, wykonaniu i instalacji w centrum wsi, tablicy turystycznej z atrakcjami i podstawowymi informacjami o Kiełpinie.

Dziękujemy Sołtysowi Kiełpina, Panu Mirosławowi Paczoska i partnerom za pomoc w realizacji zadania:

 

     

Stal-Spaw. Cirotzki D. Kiełpino

 

„Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy” 

Czytaj więcej