Aktualności

ZESPÓŁ JASS & ONE

JASS & ONE to grupa muzyków pochodzących z Kaszub, którzy przez wiele lat muzykowali ze sobą w różnych muzycznych projektach, ale w takim składzie nigdy wcześniej. Ich pierwszy projekt to kompozycje Sławomira Matuszaka do wierszy Ks. J. Twardowskiego. Oprócz Sławka w skład zespołu wchodzą; Artur Wolski - gitara solowa, Jarosław Bielawski - perkusja Romek Kryszewski - bas oraz trzy wokalistki Marcelina Zapotoczna, Monika Dejk-Ćwikła i Paulina Małek. 

Zespół nagrał swój repertuar i teraz bierze udział w akcji Polak Potrafi, która polega na społecznym finansowaniu ciekawych inicjatyw. Taką inicjatywą jest wydanie debiutanckiej płyty zespołu JASS & ONE. Chcieliśmy zachęcić do wzięcia udziału w tej akcji i wsparcia tego projektu. 

 

Kliknij zdjęcie i zobacz szczegóły projektu Polak Potrafi !!!

Czytaj więcej

TABLICA TURYSTYCZNA


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie”,
w partnerstwie z Sołectwem Kiełpino, w okresie od 21 czerwca do 10 października 2016 roku, realizowało zadanie publiczne z zakresu turystyka i krajoznawstwo, zlecone przez Gminę Kartuzy pt. „Tablica turystyczna”. Polegało ono na zaprojektowaniu, wykonaniu i instalacji w centrum wsi, tablicy turystycznej z atrakcjami i podstawowymi informacjami o Kiełpinie.

Dziękujemy Sołtysowi Kiełpina, Panu Mirosławowi Paczoska i partnerom za pomoc w realizacji zadania:

 

     

Stal-Spaw. Cirotzki D. Kiełpino

 

„Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy” 

Czytaj więcej

NOWE DANE KONTAKTOWE!!!

Informujemy, że nasze Stowarzyszenia ma nowy adres korespondencyjny oraz mailowy!!!

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury "Kiełpie"

Ul. Ks. Arasmusa 2a
83-307 Kiełpino

e-mail: kielpiestowarzyszenie@gmail.com

Czytaj więcej

I Bieg Arasmusa

I Bieg Arasmusa za nami, nadszedł, więc czas na gratulacje i podziękowania.


W pierwszej kolejności gratulujemy przede wszystkim zwycięzcom biegu, jak również wszystkim, którzy nie zajęli czołowych miejsc, ale odważyli się zmierzyć z tym dystansem. BRAWO!!!

                             
                                       fot. Bartosz Cirocki                                                     fot. Bartosz Cirocki                                                    fot. Bartosz Cirocki


                                                                                                                                                                                       

Czytaj więcej

Rowerowe Kartuzy – zbieraj kilometry i pomagaj!

Gmina Kartuzy wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka organizuje kampanię, w której zachęca wszystkich do porzucenia samochodów na rzecz jednośladów. Zyskujemy wówczas podwójnie – dbamy o powietrze i pracujemy nad kondycją fizyczną. Dodatkowym bonusem jest możliwość wygrania roweru, który Gmina przekaże wybranej, przez siebie, jednostce. Zasada jest prosta: wsiadamy na rowery, wyjeżdżamy odpowiednią, dla siebie, ilość kilometrów, które następnie wpisujemy w kalkulator kilometrów dostępny na stronie www.rowerpomaga.pl Po wpisaniu ilości kilometrów należy wybrać cel szczegółowy (tj. rozwinąć z listy) pn. Rowerowe Kartuzy – zbieraj kilometry i pomagaj! Po wyjeżdżeniu wspólnie 20.000 km Gmina Kartuzy otrzymuje rower.
W tym roku zdecydowaliśmy, że wygrany rower zostanie przekazany Klubowi Stołówka, który działa, przy Parafii Św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Akcja trwa do 30 października 2016 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji i prosimy o pomoc w zdobywaniu kilometrów.

 

Czytaj więcej