Aktualności

10 LAT STOWARZYSZENIA „KIEŁPIE”

7 czerwca 2017r. odbyło się doroczne, Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „KIEŁPIE”. W tym roku było wyjątkowe. Oprócz „zwyczajnych” formalności sprawozdawczych, świętowaliśmy 10-tą rocznicę zawiązania się naszej organizacji.
Z tej okazji, Zarząd pragnie podziękować w pierwszej kolejności tym, którzy tworzą „KIEŁPIE” od początku. Są, działają i wspierają!


Dziękujemy też, wszystkim, którzy kiedykolwiek „przewinęli” się przez listę obecności : byłym członkom, wolontariuszom i pracownikom.
Ślemy ukłony w stronę partnerów, przede wszystkim: Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie, Sołectwa Kiełpino i Kręgu Arasmusa, bez których nasza pasja, jaką jest Stowarzyszenie, nie miałaby szans tak długo się urzeczywistniać.
Dziękujemy również sponsorom, którzy wspierali materialne Stowarzyszenie „KIEŁPIE” w przeciągu tych dziesięciu lat. Gdyby nie Wasza wrażliwość na potrzeby społeczne, nasze inicjatywy i projekty byłyby tylko pomysłem i pozostały w sferze marzeń.
DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj więcej

„W imię pamięci” międzypokoleniowa majówka o charterze patriotycznym

20 maja Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie”, realizowało zadanie publiczne, którego beneficjentami byli uczestnicy spotkań Kręgu Arasmusa, Klubu Stołówka oraz harcerki lokalnego zastępu. Zadanie polegało na zorganizowaniu autokarowej wycieczki patriotyczno – krajoznawczej do okolicznych miejsc pamięci i męczeństwa związanych z II Wojną Światową. Trasa wiodła przez: Leszno, Kaliska, Żukowo, Szymbark, Hopowo. Wycieczkę poprowadzili społecznie: Pan Stanisław Miłosz, Pan Franciszek Hirsz, zaś w Żukowie Pani Magdalena Maliszewska, autorka książki „Nieznana historia Żukowa na podstawie wspomnień mieszkańców”. DZIĘKUJEMY!


Zasadniczym celem tego zadania, była pielęgnacja wartości patriotycznych, integracja międzypokoleniowa i społeczna, wzbudzenie lokalnego patriotyzmu, szacunku dla tradycji wśród młodego pokolenia, pogłębienie wiedzy historycznej o ludziach i miejscu w którym żyją.

 

Zadanie publiczne „W imię pamięci” zrealizowano dzięki dotacji Gminy Kartuzy 

Czytaj więcej

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Qui ut Deus”

Już po raz drugi Stowarzyszenie „KIEŁPIE” organizuje Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Qui ut Deus”, który odbędzie się 18 czerwca br. w Kiełpinie, jako impreza towarzysząca Festynowi Parafialnemu.
Zapraszamy do uczestnictwa chętne zespoły, które wykonują muzykę chrześcijańską. Czekają cenne muzyczne nagrody.


Regulamin i karta zgłoszenia na stronie parafii (kliknij tutaj)

 

 

„Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy” 

Czytaj więcej